آموزش رمز توسعه

آموزش و توسعه، بخش مهم توسعه­‌ی منابع انسانی است.فرض بر این است که آموزش و توسعه نقش مهمی در پیشرفت فناوری دارد که منجر به افزایش رقابت، افزایش انتظارات مشتری از کیفیت و خدمات و متعاقبا در نیاز بعدی به کاهش هزینه‌ها منتج شده است. آموزش و توسعه به منظور آماده­‌سازی کارکنان برای مشاغل جدید به طور جهانی نیز مهم­‌تر شده است. در این مقاله بر نیاز روزافزون آموزش و توسعه، پیامدهای آن بر افراد و کارفرمایان تمرکز می‌­شود.

ادامه مطلب
ویژگی های رهبران

هشت ویژگی مهم مدیران بزرگ

مدیران شرکت­‌ها با بحران روبرو شده‌اند. حدود یک‌سوم کارمندان به مدیریت بی‌اعتمادند. علاوه‌براین، امروزه کارفرمایان مجبورند نیازهای افراد نسل هزاره را نیز برآورده کنند. هر فرد نسل هزاره، پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه تا پیش از ۳۲ سالگی، به­‌طور میانگین، چهار بار شغل عوض می­‌کند. همچنین بیشترِ افراد نسل هزاره در موقعیت شغلی فعلی­شان احساس توانمندی نمی­­‌کنند.

ادامه مطلب
اثر مرکب

اثر مرکب

اثر مرکب مانند درخت بامبو است. از زمانی که بذر بامبو کاشته می شود تا 5 سال هیچ گیاهی از زیر خاک بیرون نمی آید ولی بعد از 5 سال که اولین جوانه ظاهر شد، تنها 6 هفته طول می کشد تا بامبو 30 متر رشد کند.

واقعیت این است که بامبو در 6 هفته این قدر رشد نکرده، بلکه در 5 سال و 6 هفته این اتفاق رخ داده است. بنابراین، باید هر کار کوچک و مثبتی که شروع کرده اید را مستمراً ادامه دهید و ناامید نشوید تا زمانی که ناگهان خود را در اوج خواهید دید.
به قول دارن هاردی، موفقیت تخم مرغی نیست که به فوریت در مایکروویو پخته شود.

ادامه مطلب

راهکارهای رویارویی با بحران

بحران، سختی و مشکلات جزئی جدایی ناپذیر از زندگی انسان است. در زمان های سخت و بحرانی مانند شرایط بد مالی، مرگ، طلاق، مشکلات جسمی و از دست دادن شغل یا همین شیوع بیماری مرگبار کروناویروس برخی از افراد مقاومت بالایی دارند و می توانند به رغم مشقت و سختی های فراوان روحیه و سرزندگی خود را حفظ کنند. در مقابل برخی نیز به سرعت در برابر مشکلات می شکنند و دچار افسردگی و اختلالات روحی و روانی می شوند.

ادامه مطلب